O mnie

Nazywam się Tomasz Wiśniewski i jestem entuzjastą nowych technologii, a na co dzień pracuje w firmie Microsoft jako Technical Evangelist, gdzie współpracuję z klientami, partnerami nad rozwojem ich oprogramowania przy wykorzystaniu najnowszych technologii, takich jak m.in. Microsoft Azure, o którym jest ten blog.

6 thoughts on “O mnie”

 1. Witam,
  na poprzednim blogu miał pan artykuł na tema OData. Czy zetkną się Pan z OData Client Code Generator? Jeśli tak czy mógłby mi Pan pomóc? Stworzyłem Web Api, które wykorzystuje Identity i Barear Token i tu pojawia się problem ponieważ nie mogę znaleźć żadnego artykułu ani tutorialu gdzie pokazuje się w jaki sposób ustawić Authorization header dla OCCG. Proszę o pomoc.

  Pozdrawiam
  Marcin

   1. Niestety chyba jak zwykle źle sprecyzowałem problem:( udało mi się na szczęście znaleźć po kilkunastu godzinach rozwiązanie. Chodziło mi o to żeby zabezpieczyć dostęp do kontrolerów OData poprzez atrybuty [Authorize] i inne tego typu atrybuty. Gdyby to były zwykłe kontrolery, to po stronie klienta w obiekcie klasy HttpClient dodałbym odpowiedni requestheader z tokenem uzyskanego po autentykacji. Natomiast przy Odata Client Code Generator tak się nie da ponieważ, nawet jeśli wykorzystuje on tą klasę to jest ona ukryta i trzeba to zrobić trochę inaczej. W ogóle to ciekawy temat jest, niestety dość słabo opisany… Ale jak mówię znalazłem rozwiązanie. Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź.;)

    Pozdrawiam;)

 2. Ciekawy wykład był dzis w tym szkoleniu online wiedza dla wszystkich praktyki dla najlepszych. Można prosić jakieś materiały do egzaminu specjalistycznego z microsoft azure?

 3. Panie Tomaszu,
  nie wiem czy Pan jeszcze prowadzi poprzedniego bloga ponieważ pod jednym z artykułów o ruterze WRT54 zamieścił Pan instrukcję o jego instalacji. Ja mam troche inny problem. Posiadam ruter wrtu54g-tu. W związku z tym, że zapomniałem hasła do WI-FI chciałem zalogować się na stronie 192.168.0.1 podając jako użytkownika oraz hasło – admin. Niestety bezskutecznie. Nie moge zalogować sie na stronę. Mogę prosić o pomoc?
  Dziękuję
  Paweł
  paduli@wp.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.